3. kapitola - Horší už být nemůže

30. listopadu 2008 v 12:48 | Kiara |  Milovat i nenávidět
Ahojky =) Konečně nová kapitola, co? xD Varuju předem - je děsná, a navíc krátká=( Vůbec se mi nepovedla.... ale i tak, prosím napište KOMENTÁŘ =) To potěší, a příště napíšu lepší a delší kapitolku, slibuju xD

Horší už to být nemůže

"Prváci, všichni ke mě! No tak, nestyďte se!" zaburácel venku hromový hlas. Pršelo. Katrin s ostatními právě vystupovaly z vlaku na nádraží v Prasinkách. Když dav studentů hrnoucí se ven kolem ní trochu prořídl, naskytl se jí otevřenými dvířky pohled na obrovitou postavu, zabalenou v těžkém plášti. Zírala na toho muže-obra s otevřenou pusou, takže si ani nevšimla, že jsou před ní malé schůdky ven z vlaku. Podjela jí noha a jak široká tak dlouhá se rozplácla na rozbahněné ulici, a kufr vedle ní.
"Á, ty určitě budeš Katrin Gartenová, ta nová šesťačka, viď?" usmál se na ní obr vlídně a podával jí obrovitou ruku.
"Ehm - jo, to jsem já." odpověděla nervózně Kat, a pak se trochu nejistě chytla obrovi ruky, který jí vytáhl na nohy.
"Mimochodem, já jsem Rubeus Hagrid, klíčník a šafář v Bradavicích." pokračoval muž dál, zatímco se Katrin snažila, trochu se očistit.
"Ehm, těší mě, a děkuju, pane Hag-" začala Kat, ale obr jí přerušil ledabylým mávnutím ruky.
"Říkej mi Hagrid, všichni mi tak říkaj." vybídl jí s úsměvem. "No, už bychom měli jít. Vlez si k nějakým prvíkům do loďky. Bude se ti to líbit, uvidíš, na hrad je krásnej pohled." dodal ještě a zmizel v davu studentů.
Kat tedy popošla ke dvěma vyplašeným prvňáčkům a společně nalezli do loďky.

* * *

Tou dobou nastupovali do jednoho z kočárů i Poberti. Jakmile se čtveřice usadila, Rem vytáhl knížku a Peter poslední čokoládovou žabku. Sirius zamyšleně civěl kamsi do dálky.
"Hele, brácho -" ozval se James, který si očividně jeho zasněného výrazu všiml. "Není ti nic?"
"Cože? Ne není, jen...přemýšlím." zmateně odpověděl Sirius. James se zasmál:
"O čem prosímtě? U Rema bych to pochopil, ten přemýšlí o učení. Peter zase o tom, co bude dneska na hostině k jídlu. Ale ty? Leda tak, kterou holku dneska sbalíš, co?" dobíral si ho James dál.
"Haha, Dvanácterák vtipnej jako vždy. Ale máš tak napůl pravdu. O holce to je, ale rozhodně se jí nechystám sbalit... Teda zatím ne." ušklíbl se Tichošlápek. "Všiml sis dneska ve vlaku - v kupé u těch Zmijozeláků, tý černovlasý holky? Ta je tu asi nová, co?"
"Hele Tichošlape, tobě se líbí? Nikdy sis totiž nových tváří zas tolik nevšímal. Myslel jsem, že máš lepší vkus, než jsou holky ze Zmijozelu." podivil se Dvanácterák.
"Nemluv nesmysly, jasně že mám lepší vkus." odbyl ho Sirius, v hloubi duše však věděl, že to není tak úplně pravda... Ty její oči... ty vlasy...

* * *

Hagrid měl pravdu, pomyslela si Kat. Hrad byl opravdu krásně osvícen a nad zrcadlovou hladinou jezera vyhlížel tak majestátně...
Po chvíli dorazili na břeh, kde na ní čekali Alice se Sevem.
"Tudy." pokynula jí Alice a společně vešli branou do hradu.
Páni, zamumlala si Katrin pro sebe, když viděla, jak jsou vnitřní prostory hradu tak obrovské, plné pohybujících se obrazů a schodů ...

"Vy jistě budete slečna Gartenová, že?" ozval se vedle ní hlas přísně vyhlížející profesorky. Severus s Alicí mezitím zmizeli ve Velké síni. Aniž by profesorka čekala na odpověď, pokračovala:
"Zařaďte se, prosím, až nakonec-" ukázala na řadu prvňáčků, kteří se ustrašeně rozhlížely kolem. "Potom vejdete společně s nimi do Velké síně, kde vás zařadí do příslušné koleje." Pak odešla.
Katrin círila, jak se jí svírá žaludek. Nikdy se necítila dobře mezi tolika neznámými lidmi. A teď ještě budou všichni civět na to, jak mě zařadí do té nejhorší koleje. Pomyslela si sklesle. Nikde o mě nebude zájem. Ale asi nejvíc bych NEchtěla do Zmijozelu. Neměla z nich dobrý pocit...

To už se ale otevřely dveře a řada se dala do pohybu. Vcházeli do obrovské místnosti, po níž se táhli čtyři dlouhé stoly s lavicemi osazenými zvědavými žáky. Strop vypadal jako potemnělá noční obloha.
Katrin připadalo jako věčnost, než se dostali až na konec té síně. Všichni studenti zíraly jen na ni.
"Takže-" ozval se hlas tytéž přísné profesorky. "Teď budu postupně vyvolávat vaše jména, vy vystoupíte sem nahoru, posadíte se na stoličku a já vám dám na hlavu Moudrý klobouk, který vás zařadí do koleje. "Nejdřív ale přivítejme slečnu Katrin Gartenovou, která k nám přestupuje do šestého ročníku, až z daleké Australské akademie. Slečno, prosím, pojďte sem ke mně."
"Hm, super." ujelo nechtěně Katrin, ale naneštěstí to asi profesorka zaslechla.
"Co prosím?" otázala se přísně.
"Ale nic!" vyhrkla rychle Kat a celá zčervenala. Pomalu vystoupila až ke stoličce a snažila se nevnímat bolest břicha, která jí po celou dobu svírala. Posadila se na stoličku a profesorka jí na hlavu posadila starý, poněkud plesnivě vyhlížející klobouk, který jí okamžitě spadl přes oči, takže nic neviděla.

Hm, tebe bude opravdu těžké zařadit... ozval sem hlásek někde v její hlavě, až Kat nadskočila. Jenom ne do Zmijozelu, pomyslela si zoufale.
Já si zas myslím, že ve Zmijozelu vynikneš. Máš to v krvi. pokračoval klobouk.
Nejsem jako oni! Mýlíš se. prohlásila rozhodně Kat.
Já se nikdy nemýlím, ať je to tedy: "ZMIJOZEL !"

Né, zoufala si Kat, když jí profesorka z hlavy sundavala klobouk. Bylo jí skoro do breku. Zná tam sice Seva, který jí připadal jako docela fajn kluk, a taky Alici, která se jí tedy moc nezamlouvala, ale teď si všichni ostatní pomyslí, že je jako její strýc. I ten Moudrý klobouk to tak říkal...
Pomalu, jako kdyby šla na šibenici, se vydala s kamenným výrazem ve tváři k Zmijozelskému stolu, kde na ní mávali Alice se Severusem. Nebelvírští jí vypískali.

"Gratulujeme." řekli společně Ali a Sev. Katrin se posadila, sledovala zařazování zbylých prvíků, z nichž tři přišli také do Zmijozelu a poslouchala jako ve snách ředitelův projev. Když se potom na stolech objevilo jídlo, skoro nic nesnědla. Po nějaké době, když se dojedlo a Brumbál řekl několik posledních slov, se všichni zvedli a odcházeli do svých Společenských místností.

Alice, Severus a Katrin tedy také vstali a zařadily se za skupinu Zmijozelských. Šli snad nekonečnou chodbou pořád dolů do sklepení. Byla tu zima a chodba byla osvícena jen několika zelenými svícemi. Když konečně došli k jakémusi obrazu staré čarodějky (sl.aut.:Vím, že Zmijozelský nemaj obraz, ale to nevadí xD), ta se pohnula a promluvila chladným hlasem:
"Heslo?"
"Čistá krev." promluvil jeden ze studentů. Obraz se vyklonil a pustil je dovnitř. Společenská místnost byla potemnělá a světlo jí dodával jen krb, ve kterém plápolal oheň.
"Mylím, že půjdeme hned spát, co ty na to?" zeptala se jí Alice.
"Jo, už jsem unavená." přisvědčila Katrin, a tak se obě vydali po točitých schodech nahoru, do dívčích ložnic. Kat se rychle převlékla (kufry už jim vynesli nahoru), zapadla do jedné z postelí a zatáhla za sebou závěsy. Venku lilo jako z konce a v dálce se ozývalo hřmení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inuwolf Inuwolf | Web | 30. listopadu 2008 v 17:30 | Reagovat

To j moc pekný príbeh:)

2 Eliota Eliota | Web | 30. listopadu 2008 v 17:49 | Reagovat

Krásné. :) moc se mi to líbilo. ;) nečekala jsem, že půjde do Zmijozelu...

3 eliska eliska | E-mail | Web | 4. prosince 2008 v 19:10 | Reagovat

krásný=)ale proč to končí tak brzo?

4 Jenny Jenny | Web | 12. prosince 2008 v 17:38 | Reagovat

Ahojky, tak jsem přečetla zatím všechny kapitoly k týhle povídce, co tu máš a líbí se mi to. Jo, kapči jsou fakt dost krátký, bylo by fajn, kdyby si je trochu "prodelšila":D ale jinak je to dobrý...líbí se mi tvůj styl psaní. jsem zvědavá, jak to bude dál pokračovat.

5 Lia Lia | 13. prosince 2008 v 10:44 | Reagovat

no teda..preco Slizolin?...ja som to necakala..nie je taka.teda nezdala sa..taka byt.:(

6 hwesa hwesa | Web | 13. prosince 2008 v 23:43 | Reagovat

no teraz som to rýchlo prečítala a vyzerá to fakt zaujímavo, podľa mňa do Slizolinu nepasuje a v tom vidím nejaký ten hlavný bod poviedky, takže som zvedavá ako sa to rozvinie ďalej... dúfam, že kapitolku pridáš v najbližšej dobe lebo ako tak pozerám už dlhšie nepribudla :-)

7 Nessa Nessa | Web | 2. ledna 2009 v 14:24 | Reagovat

chudák holka.. ale trochu jsem čekala, že tam půjde.. moc se těším, až napíšeš pokračování =)

8 Nessa Nessa | Web | 2. ledna 2009 v 14:24 | Reagovat

chudák holka.. ale trochu jsem čekala, že tam půjde.. moc se těším, až napíšeš pokračování =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama